Rychlé půjčky

Rychlé půjčky představují specifický segment trhu, kdy žadatel potřebuje urychleně získat peněžní prostředky. Obvykle se jedná o poskytování přes nebankovní sektor, který je právě na tyto situace připraven a dokáže pružně reagovat na požadavky žadatelů.

SMS půjčky

SMS půjčky představují půjčku na relativně krátké období, která má pokrýt časový úsek mezi výplatami. Obvykle je o ně největší zájem v období týden až dva před výplatou, kdy mají žadatelé problém vystačit s penězi a sáhnou k relativně rychlému způsobu poskytnutí peněz, které po obdržení výplaty okamžité splácí. Jde relativně o drahý finanční produkt, jelikož jsou s SMS půjčkou spojeny vysoké úroky a poplatky, avšak jedná se o okamžité připsání prostředků a jasně danou splátku ihned po výplatě, takže své uplatnění rozhodně má. Pokud žadatel půjčku splatí s první příchozí výplatou nevystavuje se prakticky žádnému riziku, avšak pokud by tak neučil, jsou úroky z prodlení u tohoto druhu půjčky velmi vysoké a dlužník by se mohl dostat do velkých problémů.
Obvykle je o ně největší zájem v období týden až dva před výplatou, kdy mají žadatelé problém vystačit s penězi

Půjčky na směnku

Půjčka na směnku je vhodná pro klienty, kteří potřebují peníze okamžitě a hotově, z důvodu například obstaveného bankovního účtu. Půjčkou na směnku je směnečný dlužník zaváže v přesně daný termín zaplatit stanovenou částku. Jelikož je směnka obchodovatelný cenný papír, může se libovolně prodávat a kupovat, takže dlužník prakticky neví, komu bude částku platit, avšak přesně ví kdy, kde a jak to bude. Půjčky na směnku jsou z pohledu obvyklého půjčení prostředků dražší. Je to podmíněno rychlostí vyřízení a okamžitého poskytnutí peněz proti směnce.
peníze

Půjčky do 24 hodin

Půjčování je dnes již tak rozšířené, že řada institucí garantuje poskytnutí peněz do 24 hodin od podání žádosti. Často se jedná o sjednání půjčky přes telefon či prostřednictvím internetu. Jednoduché vyplnění žádosti a půjčka je prakticky vyřízena. Obchodní zástupce vás pak navštíví s připravenou smlouvou, po jejímž podpisu jsou vám ihned peníze předány k dispozici. Většinou se jedná o nebankovní instituce bez nahlížení do registru dlužníků a prokazování bonity. To se však promítá ve vyšší úrokové míře a vymahatelnosti při případných sporech.