Banky a velké nebankovní instituce nechtějí nezaměstnaným peníze půjčovat. Je to pochopitelné, jelikož se tito lidé nemohou prokázat dostatečnou bonitou ve svých příjmech. Avšak těmto lidem poskytuje půjčky nebankovní sektor.

Nedokládání příjmu

V terminologii se jedná o nebankovní půjčku bez potvrzení příjmů. Právě upřesnění bez potvrzení příjmů znamená, že prakticky každému, kdo o to požádá, je poskytnuta odpovídající půjčka. Vždy je ale třeba brát na zřetel, že bankovní sektor má podstatně vyšší úrokové sazby a striktnější podmínky smluv.

Důraz na kvalitní společnosti

Žadatel musí pečlivě vybírat mezi společnostmi a soukromými investory, jelikož se na našem finančním trhu vyskytuje celá řada nesolidních společností, které i v případě jedné opožděné platby, jsou schopny vymáhat pohledávky v podstatně větší výši, než nesplacený dluh je. Proto je velmi důležité si poctivě přečíst smlouvu o půjčce. A až následně ji podepsat. Pak již jde vše velmi snadno.

Okamžité peníze

Peníze jsou prakticky okamžitě připsány na účet a je možné je využívat. Tato půjčka ihned je neúčelová, takže s ní může jejich majitel nakládat dle libosti a nutnosti cokoliv dokládat dané instituci.

Ručení

Obvykle však poskytovatelé těchto půjček požadují určitou formu ručení, jelikož to je prakticky jejich jediná záruka, že se v případě problémů s klientem domůže svých pohledávek. Ručí se obvykle movitou či nemovitou věcí, nejčastěji automobilem či domem.